Analiza męskiego tenisa w Rio 2016

Analiza męskiego tenisa w Rio 2016

Właśnie rozpoczęła się olimpiada w Rio. Wśród wielu dyscyplin mamy oczywiście tenis. w czasie tych igrzysk mamy szanse być świadkami wielu znakomitych meczów. W poniższym artykule przybliżamy informacje, na które powinniście zwrócić uwagę przy obstawianiu zakładów na tenisie.

Ponieważ igrzyska olimpijskie odbywają się co 4 lata, tenisiści mają niewiele szans na zdobycie cennego krążka. Dlatego też na liście złotych medalistów olimpijskich nie ma wielu znanych tenisowych nazwisk.

Cały turniej olimpijski ma unikatowy format. Wszystkich 64 zawodników, we wszystkich męskich i żeńskich singlach i deblach są rozgrywane do 3 setów. Jedynym wyjątkiem jest maksymalnie 5-setowy finał singla mężczyzn. Tiebreak obowiązuje w każdym z setów, a więc nie powtórzy się już epicki finał Isner/Mahut.

Turniej olimpijski nie daje żadnych punktow do rankingu i to może doprowadzic do zaskakujących wyników. Na poprzednich igrzyskach po złoto sięgali topowi gracze  Rafael Nadal w 2008 i Andy Murray w 2012. Roger Federer, który konczy w czasie igrzysk 35 lat ma teraz ostatnią szansę. Dodatkowo Novak Djocovis (29 lat) obecnie w szczytowej formie w swojej karierze, także będzie się starał dokonać tego, czego dokonali wcześnie dużo mniej utalentowani sportowcy, jak Miroslav Mecir, Marc Rosset i Nicolas Massu

Kto ma największe szanse?

Szanse Djocovica wzmocnione są jeszcze przez twardą nawierzchnię DecoTurf. To jest jego ulubiona nawierzchnia i bukmacherzy też tak uważają stawiając go na poziomie 1,917 na wygraną i 1,970 na przegraną.

Djocovic I Federer cieszą się największą przychylnością bukmacherów. Na szczycie tej tabeli jest też Murray, choć jego sukces w Wimbledonie miał tu na pewno spory wpływ. Większość tenisistów obecnych na tej olimpiadzie, to czołówka rankingu ATP (poza Miloszem Raonicem, Tomasem Berdychem i Dominicem Thiemem) i kluczem do analizy i porównania ich może być to jak grali do tej pory na twardej nawierzchni w wilgotnym i ciepłym klimacie.

Naszym zdaniem złoty medal będzie należał do obecnej rankingowej jedynki (Novac Djocovic) albo trójki (Roger Federer).